KUKLA YAPIMI ~ COCUKLAR ICIN OYUN ORNEKLERI (VIDEO) ~ ASLAN CACA

Yine PACK-o-FUN dergisinden sectigim kolaylikla yapilabilecek kaliplariyla birlikte kukla ornekleri var bugun...

 

IFADELER

Kuklalar icin yuz ifadeleri cok onemlidir, kukla yaparken yukardaki ifadeleri buyuterek kullanabilirsiniz ayrica BURADA orjinal boyutlariyla daha fazla ifade bulabilirsiniz.

 

EL KUKLALARI

 

KALIP1

KALIP2

 

PARMAK KUKLALARI

 

Hangi parmaga uygun yapmak istiyorsaniz parmagin kenarindan kalemle cizin, cevresinden biraz bosluk birakarak kesin, biraraya getirerek istediginiz sekilde susleyin.

 

KRAL-KRALICE-EJDARHA

KALIP1

KALIP2

 

KOPEK ve KEDI

Uygun buyuklukte bir kutunun uzerini resimdeki gibi boyayin,(parmaklarin girebilmesi icin kutunun altini acik birakin) baslarini, kulaklarini, kuyruklarini kesip yapistirin (ornekte baslarini yapmak icin kucuk tahta toplar kullanilmis ama istenilirse kagittanda yapilabilir...)

 

KOMIK SURATLI COMAK KUKLALAR

Cubuklar boyandiktan sonra, kartondan daireler kesilerek yapistirilir, uzeri istenilen sekilde suslenir.

 

 

COCUK OYUNLARI

Uçak

Bir ebeleme oyunudur, 7 kişi ile oynanır. Ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır. Yakalanan çocuklar uçak gibi kollarını açarak dururlar. Duran oyuncu ebe tarafından yakalanmamış bir oyuncunun bacaklarının altından geçmesi ile çözülebilir. Oyun ebenin herkesi yakalaması ile biter.

 

Yattı Kalktı:

En az 6 kişi ile oynanan bu oyunda 1 cezacı vardır. Çocukların hepsi birer birer bir meyva ismi alırlar ve bunu birbirlerine söylerler. Dairede bağdaş kuran çocuklar diğer meyva isimli arkadaşının ismini söylerken yatıp kalkarlar bu şekilde hızlı olarak gelişen oyun ismi şaşıranın yanağının cezacı tarafından boyayla boyanması duraklar, sonunda en az boyanmış oyunu kazanır.

 

Bu oyunlar ornek, milli egitim bakanligi tarafindan hazirlanmis BU SITEDE

bunlarin disinda 23 oyun daha var. Oyunlarin nasil oynandigina dair hazirlanmis videolari izleyebilir, isterseniz videolari indirebilirsiniz.

 

 

 

ASLAN CACA :)

 

Yine kartopum1 Cagatay'dan bir calisma, daha once kuzeybebek'in de yaptigi aslan maskesini yapmis Cagatay. Tamamen artik materyaller kullanarak yapmislar, ellerine saglik...

Maskelerin bir ozelligi daha varmis, babalari korkutmaya yariyormus, haberiniz olsun

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !